| Ion1231 a întrebat:

Buna ziua. As avea o intrebare privind alta firma de camere. Procedeul de conectare a camerelor e asemanator? Sunt camere din strainatate care nu stiu daca au un instrument de configurare al acestora, detin un dvr hikvision. Trebuie sa instalez SADP pentru configurarea acolor camere sau trebuie sa fie aceiasi firma si camerele?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Totul trebuie sa fie de la aceiasi firma si se dau la pachet impreuna! Ce ai crezut, gasesti o camera undeva, alta in alta parte, un dvr prin gunoi si hop ai sistem de supraveghere? Nu merge asa! laughing

| Ion1231 explică (pentru lpavel):

Am aflat raspunsul fara mistourile tale

| lpavel a răspuns (pentru Ion1231):

Imi pare bine! Si am gresit cumva ce am zis? nu cred...

| Ion1231 explică (pentru lpavel):

Pentru un nvr de 245 lei, nu primesc și camere și dacă le cumpăr pe toate 8 + cabluri, ajung undeva la 1000 lei și e cu mult peste buget. (700 lei)