| Iulian2507 a întrebat:

As dori sa achizitionez un procesor si am auzit multe lucruri bune deste amd athlon x4-860k si vreau sa stiu cat de mare este diferenta dintre acesta si amd fx 6300

Răspuns Câştigător
| maxpaynelol a răspuns:

E mai bun ca FX 6300? laughing Vise.Du-te catre AMD FX 6300 daca ai si o placa de baza pe soclu am3+.AMD FX 6300 e comparabil cu i3 4170 iar acel i3 este foarte bun.Deci du-te pe fx.

1 răspuns:
| EnvyU a răspuns:

Pai de cati bani dispui? Treaba nasoala cu athlonu ala e ca e pe socket FM, te restrictioneaza foarte mult, pe cand fx-6300 e pe am3+ poti pune mai multe procesoare pe ala. In rest ai putea alege acel athlon daca nu te gandesti sa upgradezi iar procesorul, e cu 2 ani mai nou decat fx-6300 si nitel mai bun.