| anonim_4396 a întrebat:

as dori sa cer un sfat si niste opinii in legatura cu achizitionarea unei placi video: detin urmatoarea configuratie Intel g2020 ivy bridge 2. 93Ghz, 4x2 Gb ram Kingston si o placa de baza gigabyte H61M-DS2. as dori pareri in legatura cu ce model ar functiona optim si in acelasi timp sa pot juca in framuri acceptabile jocurile care vor aparea si au aparut! si desigur un sfat pentru o sursa. va multumesc

1 răspuns:
| sorin2407 a răspuns:

Eu am acelasi procesor, 4gb la ram si o placa video Nvidia geforce gt 630 de 2 gb si nu am probleme. Am jucat AC4, Battlefield 4 si Call of duty Ghost fara probleme. Cat despre sursa nu stiu sigur modelul dar are o putere maxima de 500 W.