| leolord669 a întrebat:

Buna ziua, as vrea sa încep sa invat sa programez, in intermediul online, dar nu stiu un site suficient de eficient pentru asta, toate review-urile lor mă zapacesc, unul că ba unul ca da habar nu am, imi poate recomanda unul care consideră ori a auzit de la anumiți prieteni ca ar fi bun?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ce anume cauti?
Un IDE online? Daca da, pentru ce limbaj anume?

Documentatie, manuale PDF, tutoriale concrete in care cineva te initiaza de la 0?
Din nou, trebuie sa stim limbajul.

Eu sunt incepator si e doar un hobby, m-am apucat sa invat putin C++, avand o baza de Pascal din liceu (candva demult);
insa daca te intereseaza cursuri in romana in format PDF, iti stau la dispozitie.

| leolord669 explică (pentru NLS):

Buna, mulțumesc pentru raspuns, m-ar interesa ca limbajul sa fie in Python, si da, sunt începător, e prima data cand as incepe asa ceva. Si ar fi de apreciat ca lecțiile sa fie in engleză. Ma scuzați pentru răspunsul întârziat dar nu am primit notificarea pe email si eu fiind inactiv pe acest site nu am realizat ca cineva mi-a răspuns