| SpAnIoLuQ a întrebat:

as vrea sa stiu si eu care e diferenta intre un nokia n97 original si unul replica. Cel original este made in finland? Astept cat mai multe detalii.

Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

Replica se poate cunoaste dupa mai multe, printre care si :
Meniul telefonului, camera mult inferioara ca si claritate, etc, dimensiunile telefonului, pentru cele cu sina miscarea ciudata a sinei, plasticul de proasta calitate din care sunt facute de obicei, piesele nu se potrivesc perfect, durata bateriei, ecranul slab calitativ comparativ cu original, ce sa mai fie... thinking unele nu au bluetooth sau se numeste cu totul altfel, gps nu ai sa vezi la chinezarii, dual sim de obicei este egal cu o chinezarie, daca are touch screen merge impins si tras(super naspa), etc... sunt multe, astea la replicile proaste
la replicile mai bune nu se poate egala de cele mai multe ori memoria interna a tel, camera care poate fi mai buna (ca rezolutie dar slaba ca si claritate * ) sau mult inferioara ( *ambele), meniu, mai multe
Sau adul la mine ca iti zic imediat ce e, la cate au trecut prin mana mea laughing

4 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Singura data cand am fost pacalit a fost cu un Iphone 3GS. Avusesem original dar l-am dat pe afacere buna, apoi a venit cineva cu o replica la mine si am jurat ca e original. pana mi s-a spus happy
in rest, nici-un telefonul nu m-a pacalit tongue
bafta

| marius577 a răspuns:

Am si eu n97 si e original, este made in finland are memoria de 32 gb, unul replica(chinezesc)nu are aceasta memoria este made in china si soft-ul este chinezesc, spre deosebire de cel original, cu care nu ai probleme.Mai mult nu stiu ce sa iti spunhappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. am si eu o intrebare am un Nokia e 71 replica... bateria ma tine o zi dar daca ii cumpar un acumulator nou ma va tine mai mult? sau daca e replica asa tin toate bateriile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a spus un tip ca iti dai seama dupa stelutastar chinezaria are 5 brate iar originalul are 6...