| nicolestyles a întrebat:

Am zis eu o intrebare urgenta! Am un Nokia E71 si nu stiu unde sa-i pun cartela :| Am gasit poza asta : http://servicegsmpoduturcului.wordpress.com/......finlan d-2/ si am pus`o ca in poza dar imi zice ca n`a cartela :|

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi cartela mai este valabila?

| Mihai_Razvan_1995 a răspuns:

Wow. Ai grija cum introduci cartela. Trebuie sa faca contact partea metalica cu bilutele acelea mici care se vad pe partea aceea mica a telefonului. Vezi cum este asezata cartela acolo asa trebuie sa o introduci si tu. Daca nu merge se poate ca tu incercad sa introduci cartela in alt mod sa fi rupt vreo lamela a telefonului si sa nu mai citeasca cartela. SAu poate este stricata cartela. Incearca si tu cu mai multe cartele si apoi uitete acolo sa vezi daca nu cumva ai vreo lamela rupta. Succes.