| IvanAlexx1998 a întrebat:

Azi in timp ce ma jucam metin mi s.a blocat pc si i.am dat un restart. Cand s.a aprins nu imi aparea nimic pe ecran si l.am mai restartat odata. Cand s.a aprins iar nu aparea nimic pe ecran. Am deschis task managerul si am dat sa deschida explorer.exe...am repetat procesul asta e cateva ori si nu a mers...am win xp 32bit. Ce a.s putea face ca sa imi apara din nou iconitele si bara de starat?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E Xp, deci e normal să te lase la greu, mi ales dacă știi ca l-ai furat din surse ilegale(că numa acolo îl mai găsești). Virușii cu care a venit preinstalat și-au spus cuvântul, deci resoftare, dar cu un Kit Legitim.Nu ai unu? Sunt alternative non Microsoft câte vrei.Jocuri ca Mentin, Cs și altele de0astea ruoează cu succes i pe sisteme de operare non Microsoft, deci nu ai motive bune să ții cu dinții de o platformă Microsoft scoasă din uz din mai.
Succes

| Jipa95 a răspuns:

Ar putea sa fie din cauza de la windows. Perioada de activare a trecut cu mult peste, si s-a instalat acel genuine care te tot ''sacaie'' sa-l activezi. Odata ce ai refuzat in randuri repetate activarea, acel genuine blocheaza tot accesul la computer, facundu-l inaccesibil. iti recomand reformatarea sistemului de operare.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Reinstalare de sistem de operare! Bafta! sau...

| DeeaDyy a răspuns:

Mai bine il duci la reparat. Fundita? :3