| Adela14 a întrebat:

Calculatorul meu merge foarte greu! Ii dau defragmentari aproape zilnic, dar eu intru prin toate site-urile pe care le intalnesc asa ca s-ar putea sa am multi-multi virusi! Am nevoie de sfaturi:ce antivirus saa imi downloadez(nu vreau sa cumpar nimic pe bani)care sa imi curete calculatorul! Si ce altceva as putea face pentru ca pc-ul meu sa mearga mai repede! va multumesc frumos si mai am o rugaminte:eu nu am pricep deloc in calculatoare asa ca va rog nu folositi un limbaj prea "tehnologic"ca nu inteleg nimic! Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| piktor a răspuns:

Descarca "Avira AntiVir Personal - FREE Antivirus" de aici :
http://www.free-av.com/en/download/index.html
E chiar primul din lista. Dupa ce se descarca il pornesti (are iconita unei umbrele langa ceas, jos pe bara de start) si dupa ce se deschide dai la Last system complete scan. Sia stepti :)

12 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Daca nu te pricepi si nici nu vrei sa platesti cheama un prieten o cunostinta sa te ajute!

| piktor a răspuns:

" Raspuns pnetru "anonim":am 256 Ram! " - problema rezolvatabig grin
eventual poti instala CCleaner si ii dau sa ruleze cleaner`ul. O sa curete cosul de gunoi, fisiere temporare, chatterbox
Sa ne zici cat a sters happy

| piktor a răspuns:

Adela, poti folosi Ccleaner`ul cat de des doresti, eu il rulez o data la 2 saptamani si calculatorul mrge destul de ok (si a meu e model mai batranlaughing)
De celelalte programe nici nu am auzit, nici nu stiu ce fac

| denismaria92 a răspuns:

Incearca nod32.eu il folosesc de 2-3 ani si nu am probleme happy

| Dove a răspuns:

Pai iti recomand avast ultima versiune aparuta pe mine ma protejat mereu dar eu iti propun sa il reformatezi si sa chemi un specialist in calculatoare sa-ti spuna sau sa-ti instaleze tot ce ai nevoie.Calculatorul tau poate merge greu de la net si mai ales pe caldura asta nu-l lasa sa se incinga prea tare.

| JustAlex a răspuns:

Cel mai simplu este sa reinstalezi windowsu din nou... daca ai memorie mare iti recomand xp black daca nu SP2 sau SP3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cata memorie RAM ai?

| Adela14 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! Tocmai am instalat Avira Antivirus Personal si am dat si u scan si mi-a spsu ca nu am nici un virus, ceea ce m-a mirat deoarece nu mai am un antivirus de cateva luni(ultimul antivirus a fost Nod32)si calculatorul meu merge foarte greu.Alte trucuri pentru a-mi face calculatorul sa mearga mai repede stiti?(in afara de defragmenatre, scanare si reinstalare windows)

| Adela14 explică:

Raspuns pnetru "anonim":am 256 Ram!

| Adela14 explică:

Buna piktor:iti multumesc din nou pentru raspuns! Am instalat Ccleaner si mi-a sters 1, 869. 7 MB!
Imi poate spune cineva daca programele RegScrubXP si FreeRamXP Pro 1. 40 sunt bune de ceva? Le am in calculator de la cineva si nu stiu exact ce fac si daca ma ajuta(Desi le folosesc destul de desbig grin)! Va multumesc anticipat!

| Adela14 explică:

Buna piktor! Multumesc pentru sfat! Am instalat CCleaner si mi-a sters 1, 869. 7 MB
Imi poate spune cineva daca programele RegScrub XP si FreeRam XP Pro 1. 40 sunt bune de ceva? Le am de ceva timp in calculator si nu stiu daca sunt folositoare! Multumesc anticipat!

| Adela14 explică:

Iti multumesc foarte mult piktor! Mi-ai fost de un real ajutor! Numai bine!