| Iustindinu a întrebat:

Cand deschid calculatorul imi apare Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected" iar pe orice as apasa se spameaza iar, ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Verifică discul - se pare că e cam mort sau s-a deconectat. Dacă îl poți citi în alt sistem (sau pe un caddy USB), atunci poate placa de bază nu mai e ok, pe partea de interfață de SATA.
Vezi dacă poți buta cu un stick USB cu LINUX - dacă nu știi cum, roagă un prieten care știe despre ce vorbesc.
Se poate și ca o reinstalare s.o. să fie utilă, dar NUMAI dacă placa de bază vede discul hard.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa incerci sa reinstalezi sistemul de operare si daca nu merge sa schimbi HDD-ul cu unul nou.

| darrio2007 a răspuns:

Reinstalare windows.