| DerscariuAlexandru a întrebat:

Cum as putea conecta amplificatorul auto COUGAR 2000W c. 600. 4 la retea la 220 v?

Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

Cu un transformator de la 220 v la 12 v.
Funda?

| DerscariuAlexandru explică (pentru Jameson):

Da asta am inteles un link ceva cati amperi am nevoie? mersi

| Jameson a răspuns (pentru DerscariuAlexandru):

Nu ai nevoie de prea multi amperi. Uita-te sa vezi cati are nevoie statia.

| DerscariuAlexandru explică (pentru Jameson):

6 7 amperi se gaseste?

| Jameson a răspuns (pentru DerscariuAlexandru):

Da gasesti foarte usor. Iti recomnd sa mergi la un atelier de electronica si le spui problema si ei o sa-ti dea un transformator potrivit. De obicei se gasesc usor transformatoarele de 12 volti dar sunt cam pana la 4Amperi. Sau incearca sa o pui la un redresor auto daca ai sau sa faci rost de unu improvizat ca unul nou e cam scump.
daca mai ai nevoie de vreo informatie sa ma contactezi pe TPU.

| DerscariuAlexandru explică (pentru Jameson):

Nu as umbla cu redresor dupa mine tongue eu as vrea un transformator tu zici ca nu se gaseste deloc? mersi de raspunsuri

| Jameson a răspuns (pentru DerscariuAlexandru):

Gasesti dar mai greu de 6 sau 7 amperi.

| DerscariuAlexandru explică (pentru Jameson):

Dar mai mari? nu se gasesc

| Jameson a răspuns (pentru DerscariuAlexandru):

Ba da se gesesc. Dar conteaza amperajul sa fie suficient pentru a functiona normal statia.

| DerscariuAlexandru explică (pentru Jameson):

La niste boxe de 200w ce subwoofer merge de cati w?