| alexb0y1998 a întrebat:

Deci PC-ul meu are SO Windows 7 Professional pe 32 biti de la Gigabyte Tehnology cu procesor Intel(R) Pentium(R) CPU G860 @ 3. 00GHz si hard cu loc in el de 500 GB(asa scrie pe el dar normal are 111 gb in C si 353 in D). Acum sa incepem problema:D, Eu am 2 sloturi pentru placi RAMI Dual Channel si 1 slot este ocupat cu o placa RAM KINGMAX DDR3-1333MHz memorie 2GB FLFE85F-C8KL9 NAES 8/N: FC 8006 101064 si celalalt este liber si as vrea sa cumpar placa asta http://www.sigmanet.ro/Kingmax-2GB-DDR3-1333MHz-CL9-FLFE --id11619. Ce vreau sa stiu este daca placa ram de pe internet este compatibila cu a mea, daca nu este teapa:)) si daca se poate sa imi dati dumneavoastra un site cu pret mai mic si placile sa fie la fe, chiar va rog. Apoi de asemenea as vrea o placa video care sa fie compatibila cu PC-ul si cu ramii. dar sa fie cam pe la 512 MB cu 128 biti sau 1gb(1024mb) doar sa fie pretul cat mai mic si sa functioneze mult si bine. O zi placuta va doresc! :-h

1 răspuns:
| alexb0y1998 explică:

P.S: Vreau sa zic sa fie la fel placa recomandata de voi cu cea din PC nu cu cea pe care vreau eu sa o achizitionez. Cand spun sa "ziceti" ma refer sa imi spuneti numele, caracteristici, daca merita, etc. si in special sa imi dati site-ul de unde sa o comand. Numai bine!