| RobertG101 a întrebat:

doresc un raspuns cat mai rapid. Am dat din greseala peste PC (nu foarte tare), a dat ecranul albastru si l-am inchis. Cand am incercat sa-l deschid din nou, s-a stins dupa cateva secunde, apoi iar se porneste si apoi iar se inchide. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Hardul, memoriile!

| Roxin a răspuns:

Salutare!

Vorbim despre o unitate? Daca da, cel mai probabil s-au deplasat placutele RAM sau a iesit vreun cablu din hard. Deschide-l si incearca sa vezi daca e ceva deplasat.
Eventual, scoate si pune la loc RAM-ul. De obicei, asta e problema in situatia prezentata de tine.

O zi buna!

| Pietricel a răspuns:

Ori s-au deplasat placutele de ram din slot ori hardul. Desfa-l si uita-te.