| Toshima a întrebat:

Zilele acestea am intampinat niste probleme la PC, in sensul ca atunci cand il deschid, ecranul se inchide la cateva secunde dupa ce imi afiseaza imaginea. Adica, il deschid, porneste si imediat se inchide ecranul.
Daca scot mufa care iese din placa video si o bag inapoi, imi afiseaza iar pentru cateva secunde, apoi iar se inchide. Pot sa scot mufa si sa o bag de cate ori vreau, tot asa face. Windows-ul functioneaza corect. Ce as putea face?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Monitorul!

| danutzu96 a răspuns:

Incearca si cu alt monitor/ cablu VGA si vezi daca se mai intampla asta. Daca este de la cablu il inlocuiesti daca este de la monitor il repari sau altul.

| itextrat a răspuns:

Cel mai probabil ti s-a stricat monitorul. Incearca cu altul si vezi daca face la fel. Daca nu ai alt monitor poti sa incerci cu orice televizor, atata timp cat ai mufe de HDMI pe televizor si pe placa video.

| Toshima explică:

Nu mai e in garantie. Se pare ca problema e de la monitor. Daca il inchid si il deschid, sta 5.secunde si se inchide. Daca il inchid si deschid, tot asa. In rest functioneaza tot. Ce poate fi?

| Dinu_Sebastian_1994 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci cu el la un service specializat, si eu am avut problema asta si nu m-am lamurit, o data m-i s-a spus ca e de la procesor, o data e la ram si o data de la praf. Daca il mai ai in garantie du-te cu el de unde l-ai luat. Eu asa am facut. Bafta