| anonim_4396 a întrebat:

Este cineva bun la programare in javascript?
Ideea este ca m-am apucat sa fac un memory game si m-am gandit ca in momentul in care doua carti nu se potrivesc sa adaug o animatie si apoi sa o scot aceasta animatie desgiur ca am pus-o intr-o clasa din css.
Am scris codul pentru asta dar cand il rulez merge asa de repede incat nici nu apuc sa vad cartea intoarsa ca mi-a si scos animatia si imi intoarce cartea la loc( asta din cauza vitezei de rulare mare a programului), intrebarea este cum as putea sa fac ca prima oara sa imi deschida cartea, imi ruleaza animatia dar mai incet sa vad si eu. Am incercat sa folosesc functia sleep( dar nu prea este eficienta.
Multumesc

2 răspunsuri:
| Gabriel9707 a răspuns:

Salut, eu sunt incepator in Javascript, dar cred ca ai putea sa folosesti in css transition ca sa spui cat de repede sa se miste animatia.

https://www.w3schools.com/css/css3_transitions.asp

| anonim_4396 explică (pentru Gabriel9707):

O sa incerc si asta, dar in animatie este specificat timpul numai ca nici nu apuca sa fie rulata ca este eliminata de js