| hatze a întrebat:

Fiul meu a stricat TV-ul, l-a lovit cu o jucarie, mai exact display-ul, e cumparat de pe Emag, e in garantie. Intrebarea e : Cat costa reparatia? E Horizon de 81cm, e in jur de 750 de lei tv-ul nou, merita sa-l trimit la Depanero?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Pretul de reparatie depinde de marca televizorului si de service-ul care il repara.
Vorbeste cu cei de la Depanero, ca sa vezi costurile estimative si daca e mai rentabil sa cumperi altul decat sa-l repari.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru dannyel86):

Ti a zis marca horizon citeste atent inainte sa comentezi, nu se merită reparatia.

| dannyel86 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ai inteles ce ai vrut.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Garantia a picat, nu s-a stricat el din cauza vreunei piese, ci pentru ca nu s-a avut grija de el.
La Depanero e scump. Eu am mers anul trecut cu al meu la reparat, nu mai pornea deloc, pe strada Moinesti, linga piata Gorjului. E acolo un service mic de televizoare, si ce mi-a placutla tipul de acolo e ca isi face treaba cu seriozitate. A preferat sa imi tina tv-ul mai mult timp in plus, si sa isi faca treaba cum trebuie, decat sa mi-l dea rapid si sa se strice din nou. Si de aceea merge si azi la fel de bine. Si pretul a fost acceptabil.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Oricum numai e valabilă garantia daca defectiunea a apărut din vina proprietarului, adica nu a fost defect din fabrică, reparatia lui nu merită ca cu banii aceia pe care îi dai la reparat i ti i ei altul nou, pe acesta il poti vinde pentru piese pe olx si banii îi pui pentru unul nou, copiii nu au voie sa se joace in preajma televizorului, aceste aparate sunt foarte sensibile, nu sunt ca vechiile televizoare cu tub care nu pățeau nimic daca le atingeai ecranul, la acestea noi led lcd daca pui mîna sau jucarie pe ecran il lovesti l ai terminat. I ati altul nou.

| One25 a răspuns:

Nu merita sa il repari, ecranul va costa jumatate din pretul TV-ului + manopera... si daca nici nu mai mearga ca inainte... mai bine cumperi altul.

| IonitaMarias a răspuns:

Reparatia e cam 400 du-te la depanero