| Georgescu_Adela_1995 a întrebat:

Saptamana trecuta mi am dus telefonul (un Allview P6 Life) la reparat la Depanero pentru ca mi s a stricat difuzorul (nu se auzea cand suna cineva si cand ascultam muzica(doar in casti se auzea)) si apareau niste pete albe care se vedeau pe fundal alb pe display. Azi tatal meu a fost sunat de cei de la Depanero si i au spus ca telefonul s a defectat din cauza socurilor si ca a fost scos din garantie si DOAR display ul costa 620 de lei. Faza e ca eu am luat telefonul de la digi anul trecut in 12 rate si anul viitor in 2016 in ianuarie se termina ratele si nu stiu ce sa fac. Mama mi a spus sa fiu sanatoasa ca alt tlf numai primesc. Eu ma gandesc sa ii zic tatalui meu sa intrebe cam cat ma costa difuzorul pentru ca petele albe de pe display eu nu le observasem, omul de la Depanero mi de aratase. Oricum la anul vreau sa mi iau un Samsung Galaxy A5. Voi cum ziceti sa fac: imi iau tlf nereparat de acolo si stau cu el asa pana in ianuarie si poate imi iau Samsung ul in rate de la Emag saaau repar doar difuzorul si stau cu tlf asta pana la anul? Sau daca stiti cat costa difuzorul spuneti mi

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ia-ți telefon nou, Allview nu merită efortul, se va strica cel mai probabil din nou.

| bugativeyRO a răspuns:

Display-ul 620 lei? vorbesti serios? telefonul costa 500 si ceva, display-ul n-are cum sa fie mai mult de 200