| Feri5 a întrebat:

M-am decis să-mi cumpăr un cartuș negru de pe eMAG. Cartușul costă în jur de 76 de lei și este pentru o imprimantă Canon. Credeți că merită să iau unul obișnuit sau trebuie neapărat unul XL. Țin să precizez că printez nici mult nici puțin...

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai posibilitatea cumpara un cartus resetabil. Poti sa-l incarci singur si de zeci de ori.

| Wr3nch a răspuns:

XL nu merita daca nu printezi mult.

| NLS a răspuns:

Eu le încarc de minim 4 ori, înainte de a cumpăra cartușe noi.
E 20 Ron o reîncărcare.

Vezi ca pe pagina oficiala a imprimantei ai detalii despre cartușe.
Se specifica pentru câte foi tine unul normal, la fel unul XL.
Apoi poți aproxima.
Chiar dacă nu printezi un volum mare, e bine sa nu faci pauze foarte lungi fără sa o folosești deloc, - atunci se usucă tușul în cartus.