| Senica_Ana_1971 a întrebat:

ma numesc ana si am urmatoarea problema.
Am un notebook Acer aspire one ce avea instalat pe el windows 7 starter din 2010 si voiam sa ii pun alt windows deoarece mergea foarte greu….
Asadar am intalat de pe un usb bootabil (facut cu windows 7 usb-dvd-tool )windows 7 ultimate pe un notebook cu 1Gb de ram si procesor de 1, 6 Ghz, problema e ca nu sa instalat mai sus mentionatu windows si acum nu mai pot face nimic imi apare doar sa ii dau comanda CTRL+ALT+DELETE, am descarcat si un windows 7 starter gasit pe net si l-am pus pe usb bootabil si i-am dat boot pe notebook dar nici cu acesta nu imi face instalarea, se blocheaza si asa ramane(banuiesc ca nu e un windows starter, posibil sa fie o versiune mai mare), am incercat si cu un windows xp, l-am pus pe usb si i-am dat sa il instalez insa aceeasi problema nu se instaleaza a ajuns in faza "setup is formating" si asa a ramas.
va rog ajutati-ma! ce pot face sa ii pun din nou windows pe notebook?

1 răspuns:
| pLMCryss a răspuns:

Asa mi-s-a intamplat si mie exat cand mi-am cumparat PC! Dar am instalat windows 7 ultimate de pe CD! Si am reusit! Acum nu mia face nici o figura! Incearca sa il instalezi de pe CD!