| armandarmand12 a întrebat:

mi-am luat un monitor nou si cand vreau sa deschid calculatorul imi apare fereastra cu windows etc. fix cum ar trebui sa se deschida, dar apoi nu porneste windowsu si pe monitor apare o chestie "input not supported". Am citit pe net ca trebuie sa ii dau reboot in safe mode, dar la mine butonul de restart e stricat si nu imi intra in windows. Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| maturgrizonat a răspuns:

Pornesti PC, apesi F8 si intri in ''Safe mode'' si aici poti modifica rezolutia monitorului.

| MaRyWssssss a răspuns:

Poate ca e rezolutia prea mare si nu o suporta monitorul intra in setarile monitorului si veezi acolo la ce frecventa lucra

| armandarmand12 explică:

Am apasat F8 si nu stiu ce dumnezeu are de nu-mi intra in safe mode