| Culcear_Dragoș_1998 a întrebat:

Bună ziua, nu ştiu dacă am ales bine categoria sau nu, sper totuşi să fie în regulă... am o problemă cu un modem de la RDS. Mergea foarte bine încă de când l-am luat (acum vreo 2 luni) şi ieri a încetat să mai funcționeze (până să plec eu de acasă, pe la ora 12, mergea, nu a mai mers când am ajuns acasă, pe la ora 19... am încercat să intru pe net şi în primă fază mergea, am intrat pe net şi era totul în regulă vreo 10 minute, până când calculatorul mi-a dat eroare de conexiune şi nu a vrut să mai meargă- în stadiul ăsta sunt şi acum). Ceva idei, ce aş putea să fac?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să suni la ei, la numărul de service clienți. De obicei, ajută.

| TheSoldier a răspuns:

Da un reset la router.