| anonim0006 a întrebat:

Orice placa de baza suporta o placa video dedicata?
As vrea sa stiu daca Gigabyte H81M-S2PV suporta ASUS Radeon R7 250 1GB DDR5 128-bit.Dau fundita daca raspundeti corect la amandoua intrebarile.

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Placile care au slot PCI EXPRESS suporta placi video dedicate, placa de baza a ta suporta R7 250 fara nici o problema happy

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Majoritatea placilor de baza cu un slot pci express suporta o placa video dedicata in limita placii de baza. In cazul tau acel H81M-S2PV suporta fara probleme r7 250.

| gheorghe69 a răspuns:

Ca sa fii sigur, dar si sa gasesti cateva informatii interesante despre placile video eu iti recomand sa citesti asta: http://www.computere.net/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html
te va ajuta sa alegi un model mult mai bine.