| Danidlz a întrebat:

Salut, placa asta de bază Ga-H81M-S2PV suportă placa asta video rx 550 pulse 2gb gddr5?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se poate judeca asa. Din punct de vedere al slotului merge. Chestia este sa nu faca bottleneck cu procesorul. Spune-ne si ce procesor ai!

| Danidlz explică (pentru Salontanul):

I5 4590

| Salontanul a răspuns (pentru Danidlz):

Exista un program care spune ca placa ta video va trage inapoi procesorul: https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-4590/Quadro_FX_550/0A20pQlu/4/100/
Zice: "Vă recomandăm să înlocuiți NVIDIA Quadro FX 550 cu NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti".

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Da,merge

| anonimg a răspuns:

Da, cu siguranta.