| octav005 a întrebat:

Bună ziua și Crăciun Fericit la toată lumea.
As dori sa cumpăr un telefon pentru la munca buget maxim 850 de lei.

As dori un telefon de display 5 inchi. Dexi nu vreau de 6 inchi este prea mare si l.as sparge in buzunar. Ce telefon îmi recomandați?

8 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Este greu să găsești în ziua de azi un telefon compact cu specificații moderne, deoarece acum sunt la modă telefoanele mari. Poți să cumperi ceva mai vechi, dar cu specificații bune, care să aibă dimensiunile dorite.

| octav005 explică (pentru literallythesamebruh):

Nu vreau specifiicatii moderne. Vreau sa ruleze Youtube. Facebook si olx

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Nu prea se mai fabrică telefoane cât de cât decente cu ecran mai mic de 6 inchi, iar la cele care se găsesc pe piață nu ai niciun avantaj, au ecranul mai mic, dar marginile sunt mult mai groase, și în final ajungi cam la tot aceleași dimensiuni.
Dar dacă vrei neapărat un telefon de 5 inchi, am văzut că încă se mai găsește pe eMag Samsung Galaxy Xcover 4:
https://www.emag.ro/......DSQ9ZDBBM/

| octav005 explică (pentru CuStimaSiRespect):

Xcover 4 am acum in momentul asta. Este cam spart dar merge

| CuStimaSiRespect a răspuns (pentru octav005):

Un Galaxy A40 are cam aceleași dimensiuni totale cu un telefon.ai vechi cu ecran de 5 inchi, deci nu cred că te-ar deranja foarte mult.
Plus că ecranele sunt cu vreo generație mai noi și ceva mai rezistente.

| Dfdrjejejekekekririe a răspuns:

Samsung a20e. Funda?

| octav005 explică (pentru Dfdrjejejekekekririe):

Si ala este destul de mare 5.8 inchi

| Dfdrjejejekekekririe a răspuns:

Sau iphone 7/8 sh. Funda?