| Joker a întrebat:

Buna ziua si la multi ani celor ce isi serbeaza ziua, ma puteti ajuta si pe mine cu ceva?

Eu am un Windows varianta veche.XP SP1 (din motive stiute doar de mine si nu pot da explicatii aici pentru ca ar lua cam mult timp) si nu am avut cum sa imi pun un antivirus pentru ca Widows-ul (logic) trebuia upgradat si eu nu aveam cum la SP1:p.Intelegeti voi,nu? Asa si ceea ce voiam sa va rog este sa imi spuneti (daca stiti) cum pot scapa de un NENOROCIT de virus; acest virus se numeste "Virusul Politia Romana". Cred ca ati auzit de el si de nu, uitati-va pe google dupa denumire si veti vedea acolo.
Sper sa ma puteti ajuta si sa imi dati indicati exacte.
Va multumesc anticipat.

P.S.:Si daca nu pot scapa de virus imi puteti spune daca schimb tot Windows-ul si il reinstalez (poate chiar unul mai nou, sper) as putea face asta fara sa pierd datale din restul matricelor care le am? Adica matricele D si E?

Răspuns Câştigător
| PustiCool a răspuns:

Salut sigur exista o posibilitate de salvare a tuturor datelor fara nici o problema sa intri fara sa dai format poti folosi pentru asta HIREN BOOT.
Acest CD te va ajuta sa repari diverse device-uri cat si sa recuperezi orice te intereseaza de pe hard, pentru asta bineinteles vei avea nevoie de un alt HDD pe care sa faci recuperarea. Sfat repartitioneaza HDD-ul si da format. Daca dadeai informatii despre ce fel de calculator ai adica ce comfiguratie iti ziceam si ce Windows te avantaja cel mai mult...Succes!

1 răspuns: