| neluion69 a întrebat:

TPU! Am o mare problema cu pc-ul.Am facut windows-ul si cand il inchid si redeschid,se deschide cu bios, adica bios settings.Nu se deschide window-ul normal. Trebuie sa introduc stickul cu windows sau cd sa mearga.Stie cineva care ar putea fi problema?! Dau FUNDA! Multumec anticipat!

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi ca s-ar putea sa fie de vina bateria de pe placa de baza.

| PainTech a răspuns (pentru Salontanul):

Putin probabil ca problema sa fie bateria CMOS... Ar fi bine de verificat totusi daca data si ora raman aceleasi pentru a taia problema asta de pe lista...

| Salontanul a răspuns (pentru PainTech):

Eu nu verific nimic laughing Nu vreau!

| Salontanul a răspuns (pentru PainTech):

Spui ca putin probabi. Deci nu esti sigur dar imi dai nefolositor si eronat? Ai probleme cu "PC-ul central"?

| PainTech a răspuns (pentru Salontanul):

La problemele technice nu poti fi niciodata 100% sigur. Daca problema este cu bateria CMOS (desi nu cred) promit ca iti dau vot pozitiv la celelalte raspunsuri.

| Salontanul a răspuns (pentru PainTech):

Ok. Nu-i problema dar si eu am zis ca "poate fi". Nu este sigur.

| Auraaaaaaaasssssssss a răspuns:

Salut cauta-ma pe Facebook https://www.facebook.com/nistorg3 si te ajut eu pot fi mai multe cauze

| neluion69 explică (pentru Auraaaaaaaasssssssss):

Ti-am dat cerere pe Facebook. multumesc! intra sa vedem daca pot face ceva

| Axelx a răspuns:

Salut. Uită-te în bios la boot să vezi ce bootează. Pune-l să booteze hardul pe care ai instalat windowsul.