| MihaiDEDU11 a întrebat:

Am o problema mare. Ecranul laptopului se blocheaza mereu si trebuie sa il inchid si sa il redeschid. I-am reinstalat windows-ul si face tot la fel. Ce pot face? Dau funda urgent.

Răspuns Câştigător
| Seby271995 a răspuns:

Desfai carcasa de pe spate si mai sterge-l de praf... Se supraincalzeste.

| MihaiDEDU11 explică (pentru Seby271995):

Multumesc, o sa incerc

| Seby271995 a răspuns (pentru MihaiDEDU11):

In caz de ceva revii cu detalii si te ajut.

| MihaiDEDU11 explică (pentru Seby271995):

Cu surubelnita trebuie sa desfac carcasa?

| Seby271995 a răspuns (pentru MihaiDEDU11):

Ai mici surubele, da. Si colegu de a raspuns mai jos are dreptate in caz ca nu functioneaza ce am spus eu

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil s-a umplut de praf si se supraincalzeste.
Nu-ti recomand sa-l desfaci, fiindca il poti strica de tot!
Mai bine apeleaza la un cunoscator cu experienta sa curete aerisirea.
In plus, foloseste laptop-ul pe placamesei, fara prosop, sa se poata aerisi bine.

| IulianaLolo a răspuns:

Sfatul meu este in primul rand sa iti salvezi totul dupa hdd si sa nu mai retii in el lucruri importante pentru ca cipul dupa placa video este pe duca si cat de curand o sa ai surpriza sa nu isi mai revina nici dupa restart. Cauza: supraincalzire. Nu neaparat din cauza suprasolicitarii, poate fi din cauza ca il ti pe ceva care nu ii permite aerisirea, cum ar fi pe pat pe o patura pe picioare, etc.