| Cold a întrebat:

Buna Ziua TPU!
Am si eu o intrebare. happy pe calculatorul meu am un sistem 5.1 surround ( 5 boxe si un subwoofer) si am probleme cu sunetul la anumite jocuri. unele voci se aud mai incet sau infundate. dar in afara jocurilor totul merge fara nici o problema. am ultima versiune de driver audio instalat. stie cineva de ce apare aceasta problema? Multumesc

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Daca fiecare boxa din cele 6 functioneaza corect inseamna ca e de la calitatea sunetului jocului.

| Cold explică (pentru MskDesign):

Serios. am probleme la toate jocurile cu asta. chiar crezi ca toate jocurile pe care le joc ( heroes of the storm. dota. league of legends. wow. fear si altele) au calitatea proasta a sunetului?!

| MskDesign a răspuns (pentru Cold):

Nu sunt un expert in jocuri, dar sustin ceea ce am zis, plus ca daca placa de baza a ta este veche este posibil sa fie si de la ea.

| crbogdan a răspuns:

Pentru ca difera sunetele din fiecare joc unele pot fi si de proasta calitate.

| Cold explică (pentru crbogdan):

Mersi ca ai incercat sa raspunzi dar crede-ma nici un joc nu este atat de prost facut incat sa nu se auda sunetele?! asa face la orice joc mersi totusi ca ai incercat xD