| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU ! Am si eu o problema cu un numar de telefon !

De exemplu am in agenda o persoana numita "X"" . si cand ma suna sau primesc mesaj . imi apare numarul de telefon . nu imi aparele numele acelei persoane!

OFER FUNDA RASPUNSULUI CORECT ! :*

3 răspunsuri:
| GoodGuyDorel a răspuns:

Asta se intampla cand ai acelasi numar de telefon de mai multe ori cu nume diferite, sau acelasi. Ca sa iti apara numelei persoanei si nu numarul atunci cand te suna sau iti da mesaj cineva trebuie sa fie doar un numar, nicio copie.

| ghiolbitza a răspuns:

Asta se intampla daca ai acelasi numar trecut de 2 ori cu nume diferite in agenda. Scrie pe ceva numarul respectiv salvat ca X, sterge contactul si apeleaza numarul ca sa vezi cum il mai ai trecut in agenda. Daca ai acelasi numar de telefon trecut la 2 contacte, telefonul nu stie cum sa iti afiseze cine te suna si arata doar numarul.

| Andrei00RoLLer a răspuns:

Mda deci fii atent zici ca asta e o mare problemalaughingDeci sterge numele si numarul si mai scriel odata dar ai grija sa fie trcut doar odata in agendawinking