| robybenito a întrebat:

Buna ziua TPU am un telefon HTC Desire 310 si mi sa ciobit ecranul dar merge, s-a spart sticla sau dislpayul? Dau funda :*

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Se pare ca doar sticla s-a spart, display-ul este intact, functional. You get lucky! happy

| YoungCaesar a răspuns:

Salut!

Numai touchscreen-ul s-a spart, displayul de LCD nu. Reparatia nu costa foarte mult, insa daca s-ar fi spart si LCD-ul ar fi costat mult.
Ar fi bine o schimbare a touchscreenului, deoarece, acuma ii mai sensibil si se crapa mai departe, daca se atinge de LCD ai facut-o.

Bafta! big grin