| AnnDi a întrebat:

Buna ziua TPU. Am un tv/monitor Westwood 22v1 led. Am cautat in rezolutiile oferite de placa video AMD Sapphire Radeon HD 7870 si singura care "se potriveste" adica imi ofera imaginea pe tot ecranul este 1024 x 768 dar claritatea este cam redusa iar folderele sunt latite si barile de meniu sunt prea groase. Cum pot gasi alta rezolutie sau cum pot micsora barile de meniuri? Multumesc frumos.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Pai placa video, daca are totul setat corect, va limita rezolutia maxima la rezolutia monitorului. Altfel spus, da rezolutia la maxim si vezi, asa e clar?