| sftb a întrebat:

Buna ziua TPU si la multi ani am facut in iulie(2016) un abonament si de atunci pana acum nici o factura sau ceva de plata dar ei mi-au inchis numarul asta nu e importat pentru mine chestia e ca nu am loc de munca si nu am de unde plati ce se intampla dau funda mare

4 răspunsuri:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Vorbeste mai clar si da si detalii despre firma unde ai facut acel abonament. Cum vrei sa te ajute lumea daca nu dai detalii clare

| sftb explică (pentru CatalinVictor1985):

Abonament Orange si nu mi-a venit de 6 luni sa platesc si ce se intampla daca nu platesc

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru sftb):

Ceva tot o sa fie de plata dar daca ti-au inchis aboamentul e mai bine sa suni la ei si sa ceri detalii despre acel numar de telefon si cum poti afla ce mai a ramas de platit. Firmele de telefonie sunt o rusine pentru ca mereu cauta interesul propriu la ei vorba cu clientul conteaza nu exista. O sa te ajute un operator dar daca vor incerca sa umfle factura le spui clar ca anunti protectia consumatorului si sa nu incerce sa spuna ca trebuie sa platesti cat nu ai consumat

| BeautifulSunflower a răspuns:

Am mai vazut acum ceva timp pe TPU, tot o intrebare de genul numai ca omul nu si mai platise abonamentul, i l inchisesera numarul, si voia sa si faca din nou abonament la ei si nu stia daca va teebui sa l plateasca pe cel vechi. Lui i au trimis scrisori dar tot nu a platit. Eu zic sa nu suni la operatori ca asta inseamna ca vrei sa le platesti abonamentul. Daca esti ingrijorat, ai putea sa suni impreuna cu un prieten care e pe Telekom sau Vodafone, la operatorii lor si sa intrebi ce se intampla, ca o,, ipoteza"