| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa gasesc neasparat smecheria pentru ca trebuie sa fie o smecherie-cum blochez /setez pe telefon obtiunea de a devia sau bloca apelurile cu numar ascuns? Pt ca daca exista obtiunea #31# trebuie sa fie si reversul.nu accept ca numai din centrala sau...Trebuie sa fie un cod. Hai sa ne unim si sa aflam sau sa facem ceva...Nu stiu ce dar trebuie. M-am saturat.Aspept urgent raspuns

Răspuns Câştigător
| radu75 a răspuns:

Nu gasesti nimic in telefon kiduu, cred ca nu ai inteles intrebarea lui cineva! nu exista reversul pentru #31#. sau exista si nu stim noi, nu s ce sa zic, dar din meniul telefoanelor nu poti seta sa nu te mai sune cel care suna cu nr ascuns sau sa le deviezi!

9 răspunsuri:
| mihai_6493 a răspuns:

Nu au toate telefoanele functia asta. Daca ai samsung, ai sigur. Da-mi mesaj daca da. bafta!

| jojobg a răspuns:

Pai la telefonul meu gasesti la setari apeluri exact ce vrei tu...acum difera genul de telefon pe care il ai dar in general toate telefoanele au aceasta optiune

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un nokia 7650/eu incerc sa pun curind un black list/dar nu ma ajuta la nr private.inainte se putea sa dai refuz la nr private la telefoanele vechi/acum pauza...eu va spun :e ca la virusi de Dumnezeu-ai virusi si antivirusi/asta zic sa ne unim si sa descoperim antidotul la #31#-trebuie sa existe/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

*de Dumnezue/ este *ce Dumnezeu/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am gasit asta/acum verificati si voi si imi spuneti si mie daca merge
Call number transmission * 31 # - { CLIR - Calling LINE identification Restriction switches on for the general call number transmission }
# 31 # - switch off the general call number transmission
# 31 # [ telephone number ] - with the next call suppress the own call number (thus temporary)
* 31 # [ telephone number ] - with the next call transfer own call number (thus temporary)
* # 31 # - status query (of call number transmission)
# 31 * [ telephone number ] - own call number show, although receiving station switched call number suppression on. (is not usually de-energised of the Netz(betreiber).)

* 30 # - switch { TIE-clip - Calling LINE identification presentation for the announcement on of the call number of the caller }
# 30 # - switch off
* # 30 # - status query

This also partly goes with 6600 via Men: Attitudes - calls - own No. send...

The following codes are not supported by most Netz(betreibern):
* # 76 # - announcement of the call number, under which one reached the calling (not its call number during rufumleitung!) { COLP - COonnected LINE identification presentation }
* 76 # - switch on
# 76 # - switch off

* # 77 # - announcement of the call number, under which the caller reached me (not my call number during rufumleitung meinerseits!) { COLR - COnnected LINE identification Restriction }
* 77 # - switch on
# 76 # - switch off

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau am mai gasit asta **30# activate clip-tot de pe net/eu am incercat *30# nu merge

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ideea este asa exista obtiunea *30# CLIP dar este blocata din centrala. o sa ma interesez daca este vreun program ceva.va anunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa ok, revin cu alta intrebare:la nokia 7650 cum deviez apelurile./am pus casuta vocala, si vreau sa deviez apelurile cind suna ocupat sa intre casuta vocala/adica daca dau refuz de apel sa intre casuta vocala./cind intru in meniu sa deviez apelurile :call divert-divert if busy-aici este activate si aici ma incurc pentru ca imi da 2 optiuni To new number(ce numar sa pun aici ca nu stiu -nr 555 de la casuta vocala-pe orange fac asta/sau To voice mail (si daca apas -imi da empty). cum sa fac?

| Buzila_Emilia_1990 a răspuns:

Numar secret de la 4 pana la 10 la Orange 555 care este?