| evaziv a întrebat:

Buna ziua tuturor!
Am o problema cu internetul, am internet pe PC cu o viteza foarte mare.Mi-am luat un laptop si am dorit sa-mi actualizez laptop-ul utilizand netul de la PC dar dupa ce am conectat cablul in laptop nu merge netul imi apare semnul exlamarii.Mentionez ca, am facut toate setarile necesare pentru conectare.Stie cineva cum sa fac sa mearga? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| raidxp a răspuns:

Nu mai asculta prostii...ia adresa mac al pc-ului si cloneazo pe ceea a laptopului...este pe google changeMAC.exe

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Trebuie sa dai deconectare de la net pe pc-ul care a mers, apoi pui mufa in alt pc (laptop). La fel, cand vrei din nou sa muti mufa, dai deconectare la net! bafta! daca tot nu reusesti, suni la cei de la care ai net! bafta!

| evaziv explică:

Am inteles dar eu doresc sa am net temporar pe laptop dupa sa revin pe PC.

| RaduBoian a răspuns:

Nu poti sa faci tu toate setarile. Daca vrei sa mearga si pe laptop trebuie sa chemi un angajat de la internet unde se ocupa ei si el o sa-ti faca setarile de pe laptopul lui.Asa mi s-a intamplat si mie.A venit un prieten la mine cu laptopul lui ca sa isi scoata ceva da nu i-a mers.

| evaziv explică (pentru RaduBoian):

Doresc sa am internet temporar pe laptop si dupa sa ramana numai pe PC.Nu vreau sa-mi scoata netul de tot de pe PC si sa ramana doar pe laptop.