| sikmariusik a întrebat:

Va rog daca puteti sa ma lamuriti si pe mine cu ceva... mi s-au ars tweeterele de la boxe care erau de 4 ohmi si 20w, am cumparat niste piezo care nu are nici un fel de impedanta! pot sa le leg la filtru cum erau inainte? Cu stima

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Nu pot spune exact dar cu probe se poate vedea sa nu apara "fluieraturi' sau amplificatorul sa intre in oscilatie. Daca pui in serie incearca cu valori intre 10-100 ohmi. Incearca si fara si daca totul e ok lasa asa.

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Merge si cu filtru si fara iar dupa caz e nevoie de o rezistenta pusa in paralel sau in serie.

| sikmariusik explică (pentru nutepriveste21):

In serie as zice eu... dar de care valoare sa ii pun