| mircea22 a întrebat:

Buna ziua. Vreau sa știu dacă de pe un hdd extern descarc un film și vreau să il rulez pe televizor am nevoie de conexiune la internet pentru a putea vedea filmul?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, ca tu filmul l ai descarcat in hard discul extern, il conectezi in portul hdmi al tv ului si vezi filmul, nu trebuie sa fi conectat la internet, este ca atunci cand aveai video si puneai caseta in video, videorecorderul era conectat in tv prin mufa euroscart sau rca, si nu aveai nevoie de semnal la cablu, ca tu imaginea o redai din video.

| doctorandus a răspuns:

Nu, nu ai.

Vezi că multe SSD-uri chinezești sunt țepe.

| Florian80 a răspuns:

Absolut deloc.ai nevoie doar de un cablu hdmi sau unul usb