| alexboss5555 a întrebat:

Vreau sa stiu daca pot sa iau un film de pe internet, sa il pun pe un DVD si sa-l vad pe televizor ( pe un DVD). Fisierul trebuie sa aiba un anumit format( de exemplu,.avi)? Daca filmul nu are subtitrare si descarc subtitrarea, schimb numele cu numele filmului.sub, DVD-ul citeste subtitrarea si o pune la film?
Si ce program imi recomandati ca sa pun un film pe DVD-CD?

Răspuns Câştigător
| RasturnicaSiTrixy a răspuns:

Depinde ce stie sa redea dvd playerul tau(formatul general de dvd e.VOB dar posibil sa mearga si.mp4,.avi,.mpg). Poti sa scrii dvd-ul si cu windows-ul sau nero, ce vrei

| alexboss5555 explică (pentru RasturnicaSiTrixy):

Si subtitrarea? o citeste DVD-ul?

| RasturnicaSiTrixy a răspuns (pentru alexboss5555):

Subtitrarea merge doar daca scrii in format DVD (.vob) cu un program specializat cum ar fi "Allok Video to DVD Burner". Google it

| alexboss5555 explică (pentru RasturnicaSiTrixy):

Multumesc de raspuns happy