| jivanionut a întrebat:

Vreau sa va intreb daca ar fi compatibila aceasta placa video :GIGABYTE Radeon™ RX 460 WindForce OC, 4GB GDDR5, 128-bit
Pe placa mea de baza : Asus f2a55-m lk2 (fm2 )
Deoarece chiar nu ma pricep si as vrea sa cumpar o placa video pentru gaming
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Da e compatibila!
Ce sursa ai?

| jivanionut explică (pentru CPAElites):

Sursa este ATX-450W P4

| CPAElites a răspuns (pentru jivanionut):

E o petarda fara protectii si eficienta ~50%! Din pacate trebuie sa schimbi si sursa...
Iti recomand : http://altex.ro/sursa-de-alimentare-ocz-500w-1-x-120mm-cxs500w-eu

Monitorul tau are doar iesire VGA? Vezi ca placa video nu are iesire vga si nici mufa DVI care sa transmita semnal analogic!