| Inutza0102 a întrebat:

Bunaaa! Vreau sa va zic ca de curand nu mai imi merge senzorul de la laptop...adica pot sa misc cursorul dar nu pot sa dau click/dubluclick.
o data l-am scapat pe jos si a mers...laughing
Cum il repar?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Te duci la un service si il repari! Nu pot sa-ti zic sa te bagi cu surubelnita in el ca poate mai rau il strici. Este o defectiune mecanica, nu se poate repara cu un software.

| Inutza0102 explică (pentru neluL):

Pai eu cred ca este blocat pentru ca o data tasta vermea la intamplare si dupa aceea a mers...

| neluL a răspuns (pentru Inutza0102):

Fiind o defectiune MECANICA trebuie desfacut si eventual deblocat! Nu pot sa-ti zic sa-l trantesti ca sa-l deblochezi. Nu asa se repara.Probabil ai un contact imperfect sub buton.