| myangel_8969 a întrebat:

Bunatpu! am varsat apa pe tastatura de la laptop si acum nu mai merge. ce pot face? cam cat costa o tastatura extena? multumesc!

6 răspunsuri:
| andypandy a răspuns:

Daca doar tastatura nu merge e foarte OK.Dar e posibil sa intre apa si la componentele interne, si sa se defecteze ceva. Poti cauta pe okazii sau ebay tastaturi, gasesti 100% interne(trebuie sa desfaci laptopul, dar la unele modele nu e greu).O tastatura externa la laptop ii distruge portabilitatea.

| b3nYy a răspuns:

Poate fi reparata. in jur de 50 lei una externe. reparatia in jur de 30 lei. fundita?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai varsat apa pe tastatura, este criotic sa scoti acumulatorul afara urgent apoi lasi laptopul la uscat circa 10 zile cu tastatura in jos si deschis apoi alte cateva cu tastatura in sus intr-un loc in care este curent de aer.
Nu tine laptopul in razele soarelui ori in alte surse de caldura, se deformeaza carcasa ori poti deforma componentele electrice.

O tastatura externa costa circa 30 roni dar nu uita s-o ceri pe USB.
Nu te arunca la tastatura externa inca, mai ai sanse sa-ti mearga, intre timp poti apela la un service de calculatoare, ti-ar grabi rezolvarea problemei.

| Roby_3118 a răspuns:

In jur de vreo 3 mil cam asa.

| x3CuteGirl a răspuns:

Vreo 2 mil jum dar poti pone o tastatura de calculator pana cand iti cumperi una pentru laptop