| Alexis7591 a întrebat:

Că să activez DNS dinamic? Mi se cere subdomeniu. Ce trebuie sa trec?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Pai da, ca sa nu tii minte un IP o sa ai un nume. De fiecare data cand ti se schimba IP-ul la router, numele va ramane acelasi si poti accesa routerul exterior pe baza numelui.

La rds e ceva de genu nume.go.ro

3 răspunsuri:
| AlexMh a răspuns:

Unde trebuie sa activezi DNS dinamic, pentru ce, ce subdomeniu iti cere? Putine informatii. Fa-mi un mic story cu ce ai de facut fiindca altfel nu pot sa te ajut

| Alexis7591 explică (pentru AlexMh):

Vreau să fac portforwarding, de pe Digiromania.ro și nu pot face nimic până nu bag subdomeniu. Am camere de supraveghere și nu pot să văd nimic până nu fac portforwarding.

| AlexMh a răspuns (pentru Alexis7591):

Pai portforwarding nu faci de pe site... il faci din routerul tau de unde sunt conectate camerele. De pe site iti pui doar DynamicDNS in loc de IP-ul tau care e cel mai probabil IP dinamic. Iar cand configurezi aplicatia pentru camere prin care le vezi, in loc sa bagi ip-ul, bagi DyDNS-ul care l-ai setat pe digiromania.ro in Serviciile mele > Digi Net Fiberlink > DNS DINAMIC. Zi buna!