| ElJoKeR a întrebat:

Salutare am si eu o rugaminte si sper ca ma poate ajuta cineva.

am achizitionat un domeniu.ro si problema este ca am ip dinamic.

preturile de la rds pentru internet business sunt foarte piperate si necesita persoana juridica pentru asta.

am incercat variante cu free dns numai ca cei de la RoTld nu imi permit sa trec la ns.domeniu.ro decat o adresa de ip nu un subdomeniu de genu no-ip /zapro dydns etc.

cum as putea sa rezolv aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Esti dezinformat. Uita tot ce crezi ca stii si fii atent un pic.
Daca ai domeniu.ro deja achizitonat, ai nevoie si de un pachet de hosting (un colt de server pe care sa stea situl).
N-ai treaba cu RDS business, n-ai treaba cu RDS deloc, nu-ti trebuie nici firma.
In momentul in care ai cumparat hosting, vei primi un mail cu datele de acces in cont si alte informatii relevante, printre care si nameservers.
Abia apoi te loghezi la rotld si completezi nameserverele obtinute.
Sper ca am fost cat de cat coerent.
Bafta

| ElJoKeR explică (pentru CataC):

Da dar eu il tin acasa

| CataC a răspuns (pentru ElJoKeR):

N-am experienta cu asa ceva, e mai scump curentul decat hosting.
Cauta pe net, nu stiu ce sa zic.
Bafta