| Remy_HD_1982 a întrebat:

Ca sa fac un Xbox One sa ruleze jocurile cu o grafica mai buna este bine daca iau un televizor 4k si un alt cablu HDMI? Sau nu modifica cu nimic grafica.Daca da ce cablu HDMI este cel mai bun si mai potrivit pentru Xbox One? Stima.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu, asta este avantajul consolelor si dezavantajul lor daca te iei dupa rautaciosi. Producatorii optimizeaza la maxim jocurile pe platforma respectiva. Indiferent de ce cablu hdmi alegi, atata timp cat ai un tv 1080p sa zicem, o sa se vada la fel fie ca e cablu de 10 sau 100 lei. Pe un 4k, desigur, posibil sa fie culori mai fromoase, ca dashboard-ul sa arate mai clar, dar claritatea in jocuri ramane tot cam la fel. Pe ps4 grafica era putin mai buna deoarece avea un gpu cu 50% mai performant, dar depinde si de ce vrea fiecare.

| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Pentru a avea imagine 4k iesirea ta trebuie sa fie din displayport. Daca folosesti un cablu HDMI vei avea maxim 2k.

Calitatea imaginii poate sa fie mai buna decat cea actuala; Acum depinde si pe ce rulezi tu acum.

Un lucru trebuie menționat: Nu merita un TV 4k la consola (fie ea xOne fie ps4 ).

| K0sti a răspuns (pentru DrGeorge):

Ia vezi televizorul asta are display port, sau hdmi: http://www.cnet.com/products/seiki-se50uy04-4k-uhd/