| wDzZ a întrebat:

Ca sa fiu scurt si la obiect, in partia I apar niste foldere, ciudata cu nume ca:

4d8948bd8d536ee873fd9f36e896

In ele sunt mai multe fisiere iar daca incerc sa sterg folderul respectiv, apar errori cum ca fisierul X nu poate fi sters. Am ca antivirus, Kaspersky Internet Security 2011. Uitati o poza:

http://img705.imageshack.us/img705/5734/folderef.png

Dau funda la cine ma ajuta sa scap de ele.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Andruşcă a răspuns:

Baieti, cand sunteti complet neinformati(ca sa nu zic altceva) mai bine taceti din gura si nu-i mai incurcati pe altii...
Foldere de genul asta sunt creeate de diferite programe si folosite in diferite chestii(de obicei sunt folosite pe post de foldere temporare).Nu iti da voie sa le stergi fiindca sunt folosite in acel moment de acele programe.In Windows nu poti sterge un folder/fisier care este in executare.Au un nume ciudat ca sa nu il foloseasca utilizatorii crezand ca este un folder de al lor.Ai vrea sa aiba nume de genul "Folderul programul X"?
Poti sterge folderele intrand din safe-mode sau instaland un program cum ar fi Unlocker.Sau le poti lasa acolo daca nut e deranjeaza.

| Twitter a răspuns:

4d8948bd8d536ee873fd9f36e896 este un text criptat cu MD5. Mai mult ca sigur ai luat un virus, incearca sa iti formatezi Partitia unde sunt folderele, sau, instalează-ţi AVG (cu licenţă), sau, nu fa nimic(poate nu ai virusi foarte "răi").

.

| Twitter a răspuns:

@Chiorul, daca sunt foldere de la antivirus sau de la steam, de ce au numele criptat?

| vladsoare a răspuns:

Nu e windowsul original! ce sunt ele, nu pot sa iti spun cu exactitate, dar sunt legate de windows(e piratat). Asa a fost facut windowsul respectiv!

| wDzZ explică:

Pai, eu am fost la o firma de IT, acolo mi-au instalat Windows-ul. Cand la instalat, nu a fost asa, in timp apareau acele foldere. Nu pot scapa de ele in nici-un fel?

| wDzZ explică:

Am reusit sa sterg 2 foldere. Mai am 6 foldere, iar in afara de Internet, Windows Updates, Placa Video, si setariile pentru voulm/sunet nu mai am nimic aprins. Uitati ce sunt in alea 6 foldere:

http://img810.imageshack.us/g/unledjs.png/