| PinkSugar a întrebat:

Kaspersky internet security 2011 are antivirus? fundita

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

DA! Are in componenta antivirus pentru retea si antivirus pentru PC (2 antivirusuru in 1) E numarul 1 pentru mine! Kaspersky Internet Security 2011 are toate instrumentele necesare pentru o navigare sigură pe Internet. Îți asigură protecție constantă ție și familiei tale - fie că lucrezi, faci tranzacții online sau te joci.

Fii cu un pas înaintea amenințărilor utilizând Kaspersky Internet Security 2011!
Kaspersky Internet Security 2011 îi împiedică pe infractorii cibernetici să-ți încetinească PC-ul sau Netbook-ul și îți oferă siguranța necesară pe Internet, în timp ce îți protejează fișierele, muzica și fotografiile de atacurile hackerilor:

* Protecție în timp real împotriva tuturor amenințărilor informatice Îmbunătățită!
Previne infectarea PC-ului cu orice tip de malware, cunoscut sau necunoscut.
* Navigare sigură pentru o securitate online de neegalat Nou!
Cu modulul Navigare sigură nu vei fi expus la site-uri periculoase. Prin actualizări regulate ale bazei de date Kaspersky Lab, modulul Navigare Sigură va bloca automat site-urile web nedorite, pe măsură ce ele apar. Tot ce trebuie să faci este să-l activezi.
* Protecție permanentă a identității tale digitale Îmbunătățită!
Protecția inteligentă anti-phishing și tastatura virtuală îți păstrează în siguranță identitatea digitală atunci când faci cumpărături online, tranzacții bancare sau utilizezi rețelele sociale.
* Control parental avansat și eficient Îmbunătățit!
Modulul avansat de Control parental poate bloca, limita și înregistra aplicațiile și accesul la Internet, astfel încât copiii tăi să navigheze online în siguranță.
* Controlul aplicațiilor împiedică programele periculoase să-ți atace PC-ul Îmbunătățit!
Acest modul restricționează drepturile programelor și accesul la resursele sistemului, în funcție de modul în care este catalogat un program drept sigur, necunoscut sau periculos, folosind baza de date „in-the-cloud" a Kaspersky Lab.
* Tehnologie System Watcher Nou!
Tehnologia revoluționară System Watcher monitorizează și analizează fiecare eveniment din sistem pentru a detecta cu precizie orice comportament periculos. Dacă apare o amenințare, utilizatorul va fi avertizat să revină la starea inițială a sistemului.
* Modul unic de siguranță pentru aplicații și site-uri web Îmbunătățit!
Modulul de siguranță îți permite să rulezi aplicațiile și site-urile web suspecte într-un mediu special izolat, unde nu pot periclita sistemul.
* Instrumente speciale pentru combaterea celor mai complexe amenințări Îmbunătățit!
CD-ul de instalare poate fi folosit și ca un disc de recuperare pentru restaurarea sistemului în cazul în care vei avea nevoie. Îți poți crea propriul CD de recuperare folosind programul Kaspersky Lab descărcat de pe Internet: www.kaspersky.ro/trials.
* Desktop gadget Nou!
Îți oferă ușurință în verificarea nivelului de protecție a PC-ului și accesarea rapidă a caracteristicilor de securitate și a setărilor produsului.

Sursa:
http://www.kaspersky.ro/kaspersky_internet_security#tab1
Bafta!

1 răspuns:
| Sandilau a răspuns:

Dap