| wildlyon a întrebat:

Ca sa instalez windows 7 la calculator cat trebuie ca placa video sa aiba minim? sau nu conteaza?

Răspuns Câştigător
| ANNAx44 a răspuns:

Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)

1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)

spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)

Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent

8 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Trebuie sa fie compatibila cu efectele Aero.

Răspuns utilizator avertizat
| Sihastrul a răspuns:

512mb si minim 1, 5 go ram

| dragos1294 a răspuns:

Nu conteaza doar sa aiba versiunea de directx 9 sau mai mare

| alin334 a răspuns:

Bagi dvd-ul si ii dai restart la pc o sa-ti spuna sa apsi orice buton ca sa porneasca setapul, ai nevoie de memorie ram, preferabil peste 1g

| Daneiulian a răspuns:

Pentru windows 7 sa iti mearga bine pe calculator iti trebuie urmatoarele cerinte:placa grafica de minim 512 mb, placa audio de minim 512 mb, rami 1-2 gb, suport 9.0c nVIDIA. funda?

| Vyktor77 a răspuns:

Pai mi-am pus si eu acum catva timp WIndows 7 pe un ati radeon 9550 128mb si misca foarte bine.