| danutznik a întrebat:

Daca instalez windows 7 trebuie sa fac rost de alte drivere pentru placa de baza, video etc? funda!

Răspuns Câştigător
| ΔH a răspuns:

De obicei windows 7 are marea majoritate a driverelor deja integrate, daca ai noroc nu trebuie` sa instalezi tu niciunul.
Si da... daca nu ai vreun driver, trebuie` sa-l cauti special pentru windows vista sau windows 7, dar de pe xp nu merge.

5 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

In general e bine sa downloadezi de pe site-ul producatorului ultimele drivere, care in cele mai multe cazuri sunt compatibile cu toate sistemele de operare.
Acum singura diferenta majora se face intre sistemele 32 si 64 bit. Trebuie sa stii exact ce sistem ai, ca sa stii ce drivere sa downloadezi.

| Evolution a răspuns:

Dacă ai driverele pentru windows vista... la placa ta de bază... merge si la windows 7 happy

| JahBless a răspuns:

Da.tre sa faci rost de drivere compatibile pentru windows 7

| blackwidow a răspuns:

Depinde. Daca ai laptop, nu. Daca ai desktop, atunci exista doua variante:
1) daca cd-urile care au venit cu soft-ul pentru instalarea componentelor sunt compatibile cu W7, atunci nu trebuie sa iei altele.
2) daca nu sunt compatibile, va trebui sa faci rost de ele dupa internet

| MikeyC a răspuns:

Da pentru ca windows 7 e mai diferit decat alte windowsuri ii trebuie multe de exemplu eu il am si trebuia sa cumpar PC nou ca sa-l instalez