| dorurad a întrebat:

Cablul sata 2 este direct bagat in sursa de alimentare sau trebuie cumparata?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Care cablu taicule, de alimenatre sau de date?

| dorurad explică (pentru K0sti):

Cel prin care se conteaza dvd writer

| K0sti a răspuns (pentru dorurad):

Esti bazauc, se conecteaza prin 2 cabluri, te-am intrebat si mai inainte!

| Jipa95 a răspuns:

Este doar un cablu care face legatura dintre placa de baza si hdd si nu se conecteaza in nici un caz la sursa.

| nicu991 a răspuns:

Daca te referi la Sata Power Cable, cel prin care HDD-ul, SSD-ul respectiv unitatea optica, sunt alimentate atunci, da este posibil ca sursa sa le aiba incluse. Daca insa faci referire la cablul sata/1/2/3 prin care componentele mentionate mai sus sunt conectate cu placa de baza, atunci raspunsul este NU.