| salajeanul a întrebat:

Calculatorul meu de ceva timp nu mai poate sa scrie simboluri de exemplu @ inainte nu trebuia decat sa apas de 5 ori shift iar acum nu mai merge

Răspuns Câştigător
| Prishille a răspuns:

Incearca asa: click dreapta pe taskbar (este bara de jos unde iti apare ceasul) apoi alege toolbars apoi tablet pc input panel. daca nu iti apare o tastatura virtuala pe ecran du-te in partea stanga a desktopului si da clik acolo (e ascunsa, se vede ca o bara mica, ca o dunga). si apoi da clik pe shift de la tastatura virtuala si apasa pe tasta corespunzatoare simbolului.

7 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Poate ai schimbat layout-ul tastaturii, daca iti apare altceva in loc de @, incearca cu shift-2.

| salajeanul explică:

Nu ma ca merge shift-ul dar nu merge sa scriu simboluri cum e @

| salajeanul explică:

E in romana dar am incercat sa schimb limba dar nu pot

| MrsBrunetzyka a răspuns:

Cumpara alta tastatura
cealalta poate s-a stricat
sau umbla la unitate in spate si baga firele alea, adica impinge-le bine

| MariusUCV a răspuns:

Nu cred ca are calculatorul tau ceva, mai degraba tastatura ta este ce-a defecta, asa ca, cumparati alta big grin

| dutetare93 a răspuns:

Cum ziceau ceilalti, schimba tastatura, o merge el Shiftu ala dar poate nu merge 2-3-4, combinatiile pentru semnele @#$ etc.Salut.

| miky234 a răspuns:

Schimba limba. poate e in romana, adica diacritice si de aia nu apare @, pentru ca ii e schimbat locul.