| kytyna a întrebat:

Calculatorul meu face un zgomot foarte deranjant cand e pornit, de la ce ar putea fii sau care ar putea fii cauza? multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

S-ar putea sa ai mult praf depus pe ventilatoarele sursei si al microprocesorului.
Incearca sa-l cureti pe cel din sursa cu aspiratorul, pentru microprocesor ai nevoie de putina indemanare si trebuie desfacut si compul. Macar la un an merita curatat.

| daddy a răspuns:

Nu ai specificat unde face zgomotul mai exact? unitatea centrala, monitorul?
cred si eu ca ar putea fii ventilatorul de vina ca si la mine tot asta a fost problema happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cooler-ul (ventilatorul). De fapt, unul dintre ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa face si al meu. e din cauza sursei, a ventilatorului...

| lucicx a răspuns:

Principala cauza care poate duce la acest lucru este ventilatorul sursei care poate fi afectat de praf, poate avea rulmentii stricati etc.