| Amelia87 a întrebat:

Calgon pentru masina de spalat este eficient?

8 răspunsuri:
| adinaciosescu a răspuns:

Este bun, dar mai bun acum, dupa parerea mea este antikal de la sano.

| sharky88 a răspuns:

Mai trebuie si curent ...pentru a functiona laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Inlatura depunerile de calcar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face atata reclama, eu folosesc masina de douzeci de ani si n-are nimic, nu a mai facut nici o depunere, este bun probabil in mediile unde apa este calcaroasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Categoric, crește rezistența mașini de spălat în timp.
Nu trebuie să o schimbi din 2 în 2 ani.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte greu de spus daca are eficienta. Depinde mult de apa folosita. Totusi, daca folositi, faceti ca la medicamente, nu va luati dupa nume! Cititi pe cutia de calgon ce contine si in ce proportie, apoi vedeti ca exista produse asemanatoare care contin acelasi lucru dar mult mai ieftine. In principiu pentru masina de spalat este foarte eficient un filtru cu polifosfat montat pe alimentarea cu apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred ca e chiar folositor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o maşină de spălat de 5 ani care merge şi acum, deoarece folosesc Calgon. Am avut mai demult una care s-a stricat numai după doi ani pentru că n-am folosit Calgon, deci Calgon este eficient. P. S. Maşina de acum merge ca nouă.